İsviçre  Derneği Fenerbahçe
19 Kasım 2023

İsviçre Fenerbahçeliler Derneği kuruluşunun 20 Yılını Balo ile kutladı

İsviçre  Derneği Fenerbahçe

İsviçre Fenerbahçeliler Derneğimiz, Hilton Airport Otelinde, kuruluşunun yirminci yılını kutlamak amacıyla balo düzenledi. İFBD’nin 20. Kuruluşunu kutlamak amacıyla Avrupa’nın çeşitli yerlerinde bulunan 18 farklı ülkeden Dernek temsilcileri katıldılar. Geceye T.C. Zürih Başkonsolosluğundan Konsolos Furkan Yılmaz, Fenerbahçe Spor Kulübü yönetim kurulu üyesi İlker Dinçay ve Dernekler birimi sorumlusu Asil Ramazan Erkan’da katıldı. Marşlar eşliğinde başlayan gecede Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitlerimiz anısına saygı duruşunda bulunuldu ve istiklal marşı okundu.


İsviçre Fenerbahçeliler Derneğimizin Başkanı İffet Durusoy yaptığı kısa konuşmada gecenin anlam ve önemini anlattı. Başkan İffet Durusoy: “ Bu özel gecede, İsviçre Fenerbahçeliler Derneği'nin 20. Kuruluş Yıldönümü Balosu ve Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yılını kutlamak için bir araya gelmiş olmaktan büyük bir memnuniyet duyuyorum. Bu anlamlı yıldönümlerini bir arada kutlamak, sadece bir kutlama değil, aynı zamanda büyük bir onur ve gurur kaynağıdır. Bu gece aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yılını da kutlamaktayız. Bu unutulmaz geceyi daha da özel kılmak ve birlikte geçireceğimiz nice yıllara, büyük başarılara, ve daha fazla Fenerbahçe sevgisine ulaşmak dileğiyle gurur ve coşkuyla açıyorum“ dedi.


Fenerbahçe Spor Kulübü Yöneticisi İlker Dinçay, ise katılımcılara hitaben Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç’un İFBD’nin 20. Kuruluş yıldönümü sebebiyle yazdığı mektubu okudu.

Geceye destek olan sponsorları anons ederek birlikte hatıra pozu verilmesinin ardından sahne alan Selçuk Abay muhteşem sahne performansı ile eğlencenin doruğa çıktığı gecede Cumhuriyetimizin 100. yılı coşku ile kutlandı.